Jak jeść żeby przytyć? [Porada eksperta]

2011-08-01 14:25

Witam! Wszyscy mają problem, żeby schudnąć, a ja mam inny problem. Przy wzroście 155 cm ważę 41 kg, jednym słowem mam niedowagę. Jem normalnie, ale nie mogę przytyć. W dodatku jak zjem obiad, to idę go zaraz wydalić. Co zrobić żeby przytyć? Czy są może jakieś tabletki bądź płyny na przyrost masy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam! Warto wybrać się do lekarza, aby wykluczyć różne jednostki chorobowe. Lekarz zleci odpowiednie badania. Jeżeli wszystko będzie w porządku skieruje Panią do dietetyka. Na pewno będzie Pani musiała zapisywać przez dłuższy okres to co zjada.

Dietetyk wyliczy ile kalorii (w tym tłuszczu, białek, węglowodanów) Pani spożywa. Następnie wyliczy Pani bilans energetyczny, na podstawie którego zaproponuje Pani dietę.

Przybieranie na wadze wymaga czasu i zawsze powinno odbywać się pod kontrolą specjalisty dietetyka. Jeżeli chodzi o supmentację to są na rynku tabletki zwiększające łaknienie, oraz specjalne napoje wysokokaloryczne. Zanim jednak zastosuje Pani te produkty, powinna Pani udać się do dietetyka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta