Jak pozbyć się 20 kg nadwagi? [Porada eksperta]

2014-03-20 15:16

Chciałabym schudnąć, a mam 20 kg nadwagi. Ważę 94 kg, mój wzrost to 172 cm.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Założenie ogólne jest takie, aby jeść mniej i więcej się ruszać. Trudniej to realizować, jak staje się człowiek głodny i po prostu nie chce mu się ruszać. Aby taki spadek motywacji powstawał najrzadziej, warto dokładnie wiedzieć do czego się dąży. Rozumiem, że do mniejszej wagi. Ale to trzeba bardziej szczegółowo opisać i zapisać sobie w miejscu, do którego zawsze możesz zajrzeć. Kiedy chęci będą spadać, koniecznie przypomnij sobie to do czego dążysz.

Aby schudnąć, warto 3 razy w tygodniu ćwiczyć w szybszym tempie. Możesz kupić sobie płytę i ćwiczyć z trenerem lub maszerować, jeździć na rowerze. W kolejne dni również bądź aktywna, ale wysiłek nie musi trwać godzinę. Ruch jest potrzebny, aby Twój organizm cały czas był aktywny, wtedy chudniesz.

Nie napisałaś nic o sobie, a każda dieta to bardzo indywidualna kwestia i preferencje smaków. Nie chciałabym doradzić Ci czegoś, co nie będzie Ci odpowiadać. Myślę jednak, że dobrym rozwiązaniem jest dieta Michaela Montignaca. W internecie oraz na naszej stronie znajdziesz jej zasady. Ogólnie polega na spożywaniu produktów, które nie powodują tycia, z tzw. niskim indeksem glikemicznym. Powodzenia!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta