Jak pozbyć się namiaru tłuszczu? Porada dla 14-latki. [Porada eksperta]

2014-10-30 9:46

Jestem 14-latką, ważę 60 kg przy wzroście 164 cm. Nie czuję się dobrze w swoim ciele. Jaką dietę zastosować, by utracić nadmiar tłuszczu? Niedawno zapisałam się na kicboxing - treningi mam po 1,5 godziny, raz w tygodniu. Nie mogę się niestety zmotywować do ćwiczeń.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Kickboxing to świetna rzecz. Brak motywacji faktycznie jest problemem w drodze do zdrowej sylwetki. Wyobraź sobie jak zmieni się twoje ciało w ciągu 3 miesięcy regularnych ćwiczeń 4 razy w tygodniu? Pomyśl jak będzie wyglądało kiedy tych ćwiczeń nie będzie? Tak czy siak, czas upłynie. Poszukaj w sobie motywacji, wyobrażaj sobie swój cel - swoje szczupłe nogi i piękny brzuch. Twój cel jest na wyciągnięcie ręki. Jednak, żeby go osiągnąć, musisz coś zmienić. Same chęci nie wystarczą. Nie polecam ci żadnej diety, a regularne posiłki i ćwiczenia. Może któraś z koleżanek z klasy chciałaby się do ciebie przyłączyć?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta