Jak przywrócić pracę jelit po głodówce? [Porada eksperta]

2014-10-30 11:01

Chciałabym się pani zapytać, co powinnam jeść, aby przywrócić perystaltykę jelit po głodówce? Jakiś rok temu przez około 1 tydzień nie jadłam nic, w dodatku piłam dużo wody i ćwiczyłam. Mam teraz problem z trawieniem i z tym, że nie mogłam się wypróżnić. Oczywiście staram się z tego wyjść i moim zdaniem w dużym stopniu mi to już przeszło, ale mój organizm dalej nie trawi prawidłowo, a do ubikacji mogę iść tylko wtedy, gdy rano zjem płatki z mlekiem. Właśnie myślałam, że może brakuje mi białka. Czy mogłaby mi pani coś doradzić?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Jeżeli po głodówce wróciłaś do zdrowego odżywiania, dzisiejsze problemy z perystaltyką jelit mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Nie wiem jak się odżywiasz, ile ważysz, mierzysz. Ciężko mi doradzić. Jeżeli płatki z mlekiem pomagają ci się wypróżnić, jedz je codziennie. Warto wybierać produkty bogate w błonnik pokarmowy, czyli zboża, warzywa, owoce. Ich działanie pobudza jelita do pracy. Ważne, aby przy spożyciu pić dużo wody. W innym przypadku może dojść do zaparć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta