Jak schudnąć 20 kg w wieku 15 lat? [Porada eksperta]

2014-05-15 19:18

Mam 15 lat, ważę 80 kg i mam 167 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć 20 kilogramów. Już wyeliminowałam ze swojej diety słodycze, fast foody, a napoje gazowane zamieniłam na wodę mineralną. Co dalej? Prosiłabym o jakieś wskazówki.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Świetnie, że już tyle zrobiłaś. Proszę, żebyś nadal kontynuowała tę zmianę.

Kolejnym krokiem, jaki proponuję Ci wykonać, to wprowadzenie regularnych posiłków. Regularne to takie, które spożywasz co 3 godziny. Zawsze spożywaj śniadanie w domu przed wyjściem do szkoły. Kolację jedz najpóźniej na 2,5 godziny przed snem. Zwiększ ilość wypijanych płynów do 2 litrów dziennie. Staraj się zmniejszyć ilość potraw smażonych.

I to, co najważniejsze: wprowadź do swojego życia regularną aktywność fizyczną, najlepiej codziennie przez 60 minut. Ćwiczenia powinny być takie, że kończysz trening spocona, ale bez zadyszki.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta