Jak schudnąć chociaż jem zwykle niedużo, ale bardzo nieregularnie? [Porada eksperta]

2013-04-08 13:22

Mam 57 lat , 173 cm wzrostu i 77 kg wagi. Mam siedzącą pracę, dosyć stresującą i trudno czasami znaleźć czas na zjedzenie posiłku. Pracuję przeważnie od godz. 8 do 19. Naprawdę jem mało, a mimo to tyję i czuje się ociężała. Jak zmienić swoje odżywianie, aby poczuć się lżej?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Napisała Pani do mnie w dobrym czasie, bo zaczyna się u Pani delikatna nadwaga. Zdecydowanie łatwiej będzie Pani pracować teraz niż za kolejne 5 kg. Ma Pani siedzącą pracę i dość stresującą. Tego nie zmienimy. Należy zastanowić się, co można zmienić w dotychczasowym sposobie żywienia, aby zredukować 5 kg i czuć się dobrze. Od 8 do 19 to 12 godzin. Podstawa to wyznaczyć sobie regularne godziny z przerwami między 2,5 a 3,5 godziny. Nadal proszę jeść takie małe porcje jak do tej pory. W przerwach pomiędzy nimi koniecznie musi pić Pani wodę. Dlaczego? Większość procesów w naszym organizmie odbywa się w wodzie. Nawet małe odwodnienie powoduje spadek przemiany materii = tyjemy! Jeżeli chodzi o samą dietę, ja stosuję w pracy z moimi pacjentami zasady diety śródziemnomorskiej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta