Jak schudnąć i pozbyć się pryszczy? [Porada eksperta]

2013-10-29 15:55

Mam 11 lat, jestem w 5 klasie. Dużo osób mnie lubi z powodu poczucia humoru. Mam jednak 2 problemy: pierwszy jest taki, że jestem gruba, ważę 54 kilogramów. Drugi jest gorszy: mam strasznie dużo pryszczy. Próbowałam już wszystkiego: kremy, toniki, noszenie opasek i nic. Czy te pryszcze kiedykolwiek znikną z twarzy? Jest jakiś sposób na pryszcze, trądzik i mniej kilogramów?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć! Jeżeli chodzi o cerę trądzikową, to najszybciej poradzisz sobie udając się do dermatologa. Poproś swojego opiekuna, aby zapisał Cię do lekarza. Ten przepisze Ci odpowiednie leczenie. One kiedyś znikną. Tak to jest, że zanim staniemy się pięknymi kobietami, musimy przejść przez (nie zawsze) przyjemny okres dorastania.

Co do Twojej nadwagi, to koniecznie ogranicz słodycze, słone przekąski, słodkie napoje i smażone potrawy. Proponuję Ci poczytać na naszym portalu o zasadach racjonalnego żywienia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta