Jak schudnąć pracując na zmiany - w dzień i w nocy? [Porada eksperta]

2014-09-30 16:13

Mam 26 lat. Do 19 roku życia byłam szczupła, po porodzie zaczęłam nienawidzić swojego ciała. Potrzebowałabym dietę, którą mogłabym stosować w dzień, jak i w nocy, ponieważ pracuję w godzinach 14-22, a także 22-6. Największym problemem jest brzuch, uda i boczki. Dodam, że mam 169 cm wzrostu, a waga to 78 kg. Z góry dziękuję za pomoc.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

System zmianowy dzień - noc to najgorszy z możliwych systemów pracy, który nie tylko powoduje tycie, ale również odbija się na psychice, zdrowiu fizycznym i obniżeniu odporności całego organizmu. Wiem, że czasami tak się układa życie, że na dany moment nie ma innej możliwości i tak po prostu trzeba pracować. Patrycja, jak tylko będziesz mogła, zmień pracę. Wiem, że za coś trzeba żyć, ale to życie masz tylko jedno.

Tu, aby zredukować masę ciała, potrzebne będą 4 zasady. Po pierwsze, spożywaj posiłki regularnie co 3 godziny. Ostatni posiłek (niezależnie, czy to jest dzień, ale TY go prześpisz, bo byłaś na noc w pracy lub wieczór i idziesz spać), spożywaj na 3 godziny przed snem. Trzecia zasada - w posiłku przed snem nie spożywaj żadnych węglowodanów (kasza, ryż, makaron, ziemniaki, chleb). Ostatnia zasada - mimo napiętego grafiku, znajdź 5 razy w tygodniu czas na to, aby przez 60 minut spacerować, jeździć na rowerze czy po prostu się ruszać!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta