Jak schudnąć przy problemach z sercem i przeciwwskazaniach do wysiłku? [Porada eksperta]

2015-02-02 17:33

Mam 22 lata, mierzę 176 cm i ważę 89,5 kg. Chciałabym zrzucić kilkanaście kilogramów, a najbardziej z brzucha, bo mi przeszkadza. Ale niestety mam mało motywacji, rodzina mnie dołuje, np. wyzywając, gdy jem obiad, że tyle się nie je, grubas spasiony itp. Proszę o pomoc, nie wiem, co mam zrobić, a chciałabym warzyć przynajmniej 70 kg. Niestety nie mogę podejmować wysiłku fizycznego, ponieważ zabronił mi tego kardiolog - leczę zapalenie osierdzia.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Tak to czasem w życiu bywa, że rodzina nie pomaga. Dopytaj lekarza, czy codzienny spacer - 50 minut umiarkowanym tempem, też jest zabroniony, bo bardzo by ci pomógł fizycznie i psychicznie. Piszesz, że nie masz motywacji. To trzeba jej poszukać. Po co chcesz schudnąć? Co ci to da? Co zmieni się w twoim życiu na lepsze, a co na gorsze jak nie schudniesz? Jak będziesz wyglądać, co będziesz robić? Jaka będzie reakcja twoich bliskich czy koleżanek ze szkoły? Odpowiedz sobie na te wszystkie pytania, zapisując odpowiedzi na kartkach. Nie odpowiadaj tylko w myślach. Napisz najwięcej jak potrafisz. Według mnie bez motywacji, żadna dieta nie ma sensu. Jak się wzmocnisz, odwiedź naszą stronę www.poradnikzdrowie.pl i znajdź rozwiązanie, które najbardziej Ci pasuje.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta