Jak schudnąć skacząc na skakance? [Porada eksperta]

2014-02-17 13:42

Mam 14 lat. Ważę 60 kg przy wzroście (prawie) 165 cm. Chciałabym schudnąć 5 kg i dodatkowo umięśnić brzuch. Ciężko jest mi się odchudzić, bo niemal wcale nie jem warzyw. Nie lubię jajek, ryb itp. (co chyba powinno być podstawą przy umięśnieniu brzucha). Ogółem trzymam się na owocach, kanapkach i może jakichś jogurtach... Chciałabym zacząć jakoś ćwiczyć, ale nie wiem jak. Lubię biegać i skakać na skakance, jednak nie wiem czy to coś da. Czy mogłaby Pani mi zalecić jakieś ćwiczenia albo trening ? Czy jeśli naprawdę się przyłożę schudnę do końca wakacji?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Wiktoria! Oczywiście, że schudniesz. Dlaczego miałabyś nie schudnąć? Ważne, abyś była konsekwentna w swoim działaniu.

Nie lubisz produktów, które są podstawą w odchudzaniu. To może być problem. Owoce i chleb należy ograniczać (co nie znaczy wykluczyć) podczas redukcji masy ciała. Pomyśl, czy dałabyś radę zmienić swoje nawyki i zacząć wprowadzać stopniowo do diety te produkty.

Skakanie na skakance i bieganie jest bardzo ok. Po posiłku odczekaj ok. 2 godzin. Następnie rozgrzej się na skakance i możesz biegać. Ok. 45 minut 3 razy w tygodniu wystarczy. Pamiętaj o odpowiednim nawadnianiu, czyli ok. 1,5 l dziennie i więcej w dni treningowe. Po bieganiu rozciągnij się. Nie zaszkodzi, abyś wzmacniała mięśnie brzucha poprzez odpowiednie ćwiczenia. Poszukaj w internecie 6 Weidera. To ciężkie ćwiczenia, ale efekty są niesamowite.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta