Jak uzyskać szupłą sylwetkę bez mięśni?! [Porada eksperta]

2014-08-22 16:10

Witam, chciałabym schudnąć, bo nie podoba mi się mój brzuch i uda. Od trzech miesięcy robię przysiady, by wyrzeźbić sobie pośladki, ale uda wcale nie schudły! Tkanka tłuszczowa się po prostu nie spala. Co zrobić, by osiągnąć szczupłą sylwetkę bez mięśni? Chcę płaski brzuch i szczupłe uda, ale nie chcę mięśni, bo wygląda to okropnie. Jakie ćwiczenia, diety? Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Łucja! Gdybyś nie miała mięśni, Twoja skóra byłaby wiotka, miękka i nieujędrniona. To właśnie mięśnie powodują, że ciało wygląda zdrowo i po prostu fit. Pośladki to dobry pomysł na ćwiczenia. Proponuję Ci dołożyć do ćwiczeń, kilka szybkich spacerów w tygodniu. Do zakończeniu spaceru, postaraj się wykonać serie ćwiczeń na brzuch. W internecie na youtube znajdziesz mnóstwo filmów, które prezentują, jak ćwiczyć. Aby osiągnąć najlepsze efekty, wprowadź zdrowe zasady żywieniowe. Najważniejsza to jedzenie małych porcji w regularnych odstępach czasu, najlepiej co 3 godziny. Druga zasada ti picie tylko wody. Zawsze. Bez wyjątków. Trzecia zasada to spożywania warzyw do każdego posiłku. To ich powinno być najwięcej na Twoim talerzu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta