Jak zrzucić 20 kg nadwagi? [Porada eksperta]

2014-03-28 12:44

Mam 26 lat ważę 85 kg przy wzroście 162 cm. Jak na moje oko to chyba jakieś 20 kg nadwagi. Chciałabym schudnąć, ale nie potrafię. Najbardziej przeszkadza mi mój duży brzuch. Czy mogłaby mi Pani doradzić jaką dietę zastosować, by pozbyć się mojego brzucha? Czy mogę pić soki typu Kubuś? Bardzo je lubię.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Odchudzanie składa się z kilku elementów, a dieta jest jednym z nich. Obok diety ważne są: chęć zmiany, zwizualizowany cel oraz regularna aktywność fizyczna. Brak któregoś z tych elementów może negatywnie wpłynąć na cały proces odchudzania.

Jako specjalista dietetyk chciałabym skupić się na odżywianiu. To co trzeba zrobić, to wykluczyć produkty spożywcze pobudzające nadmiernie trzustkę do wydzielania insuliny. Nadmiar insuliny we krwi wpływa na nadmierne magazynowanie tłuszczu w ciele. Produkty, które trzeba wykluczyć to te z wysokim IG. Tabele IG (indeks glikemiczny) znajdzie Pani w internecie. Proszę ich unikać, a wybierać te z niskim IG i sporadycznie średnim. Produkty trzeba rozłożyć na posiłki, przedzielone 3-godzinną przerwą, podczas której nie spożywa Pani żadnego pożywienia, ale pije wodę mineralną.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta