Jak zwiększyć masę ciała i urosnąć? [Porada eksperta]

2013-06-10 23:21

Dzień dobry. Moje pytanie brzmi, co mam zrobić aby przytyć i urosnąć? Ważę tylko 35,3 kg i mierzę ok 145 cm. Jako dziecko byłam bardzo ,,okrągła'', a póżniej jakoś ubyło mi kilogramów. Od zerówki jestem najniższa z klasy. Teraz gdy mam dwanaście lat, jestem jeszcze chudsza. Nogi, uda i brzuch mam bardzo zgrabne. Pilnie potrzebuje pomysłów, bo wakacje już za 2 tygodnie. Bardzo proszę o szybki kontakt! Z góry dziękuję.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Joanna, ze wzrostem nie pomogę. Nie ma na to lekarstwa, tym bardziej diety. To, co możesz zrobić, aby o kilka cm pójść do góry to wyprostowana postawa (klatka piersiowa do przodu) i buty na grubszych podeszwach. Jeżeli spóźnia Ci się miesiączka dłużej niż 3 miesiące, to powinnaś pójść na wizytę do ginekologa. Może być tak, że zbyt niska masa ciała rozregulowuje pracę hormonów kobiecych. Co do wzrostu, spójrz na swoich rodziców. Będziesz taka jak oni lub niewiele wyższa. Szczupłą sylwetkę możesz tuszować szerokim ubraniem. To co udałoby Ci się przybrać za pomocą diety do wakacji to maksymalnie 2 kg. Proponuję Ci zakupienie specjalnej odżywki w aptece (Nutridrink) i pić 2 dziennie pomiędzy posiłkami i jeden przed snem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta