Jaka dieta dla kobiety ciężarnej z nadwagą? [Porada eksperta]

2014-10-31 19:58

Dwa lata temu urodziłam bliźniaki. Przed porodem moja waga nie przekraczała 65 kg, ale niestety już po porodzie wzrosła do 90 kg. Teraz ważę 85 kg, a jestem w kolejnej ciąży. Czy istnieje jakaś dieta dla mnie, dzięki której nie przytyłabym zbyt dużo w ciąży i która nie zaszkodziłaby dziecku?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Przytyć może Pani do 7 kg (maksymalnie 10 kg). Żadnej diety redukcyjnej nie może Pani stosować. To, co można zrobić, to wykluczyć wszystkie smażone potrawy oraz produkty z białej mąki. Można zastosować zbilansowaną dietę cukrzycową lub zastosować zasady żywieniowe Michaela Montignaca.

Zalecam również codzienną aktywność fizyczną, chociaż przy malutkich bliźniakach wyobrażam sobie, że może być ciężko z wygospodarowaniem czasu. Proszę jednak spróbować, bo warto.

Wszystkie informacje dotyczące żywienia według Montignaca znajdzie Pani na naszej stronie www.poradnikzdrowie.pl.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta