Jestem gruba i żaden chłopak mnie nie kocha. Jak schudnąć? [Porada eksperta]

2013-10-21 22:41

W szkole żaden chłopak nie chciał być widziany ze mną, mimo że ja byłam zakochana w nim. Przez to mam teraz poczucie obrzydzenia, jak patrzę na siebie w lustrze i nie umiem się z nikim związać. Moim wielkim marzeniem jest schudnięcie i wyglądanie jak modelka, ale zawsze miałam z tym problem, ponieważ mam podwyższony poziom insuliny (jeszcze nie zdiagnozowali u mnie cukrzycy). Próbowałam wszystkiego, każdej diety, ale zawsze było tak, że najpierw działało, a później waga stała w miejscu. Nawet miałam robione różne operacje, które też nie zadziałały. Co mam robić, żeby nie widzieć tego potwora w lustrze? Mam wzrost 153, a ważę 80 kg. Dziękuję.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Ja bym się z tym potworem zaprzyjaźniła, żeby go trochę oswoić. Łatwiej Ci będzie z nim pracować. Aby uwrażliwić komórki na insulinę, należy koniecznie każdego dnia 50 minut ćwiczyć. To może być gimnastyka, pływanie, rower, trucht. Co do diety, chciałabym, żebyś zastosowała się do zasad racjonalnego żywienia. Pomocna będzie Piramida Żywieniowa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta