Mam 11 lat i chcę schudnąć [Porada eksperta]

2013-04-04 17:41

Nazywam sie Julia, mam 11 lat, ważę 52 kg i mam wzrostu 151 cm. Chodzę 2 razy w tygodniu na basen, nie jem słodyczy, czemu nie chudnę?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Julia! Nie wiem od jakiego czasu się odchudzasz. Organizm potrzebuje czasami kilku tygodni, aby zobaczyć pierwsze efekty. Niejedzenie słodyczy i uprawianie sportu to bardzo dużo. Gratuluję! Poniżej znajduje się lista zaleceń żywieniowych. Jeśli będziesz je realizować, Twoja masa ciała obniży się. 1. Śniadanie jem zawsze w domu 2. Kolacje jem najpóźniej o 18.30 3. W ciągu dnia spożywam małe posiłki - śniadanie, drugie śniadanie, lunch, obiad, kolacja 4. Nie jem pomiędzy posiłkami 5. Pomiędzy posiłkami piję wodę mineralną 6. Co najmniej w 4 posiłkach spożywam warzywa 7. Proszę opiekuna o kupowanie chudszego nabiału i chudej wedliny 8. W ciągu dnia spożywam 2 owoce 9. Co najmniej 3 razy dziennie spożywam ciemny chleb, kaszę lub ziemniaki.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta