Mam 14 lat, problemy z kręgosłupem - czy mogę schudnąć? [Porada eksperta]

2013-08-31 21:54

Witam, mam 14 lat, 161 cm wzrostu i ważę 57 kg, bardzo chciałabym schudnąć, ale niestety mam niestabilność lędźwiowo-krzyżowo-biodrową i nie mogę ćwiczyć. Proszę o pomoc.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Kamila! Upewnij się proszę, że lekarz wykluczył każdy rodzaj aktywności fizycznej. Sam spacer to już bardzo dużo. W Twoim przypadku aktywność jest potrzebna nie do spalania tłuszczu, a przyspieszenia metabolizmu. Jeżeli zastosujesz dietę niskokaloryczną i w ogóle nie będziesz aktywna fizycznie, to dieta ta w bardzo szybkim czasie przestanie działać, a do tego staniesz się głodna. Piszę o diecie, ale nie uważam, iż potrzebujesz ścisłego jadłospisu. Wystarczy wprowadzić regularne posiłki, małe porcje, odstawić żywność przetworzoną, a wybierać tę najbardziej naturalną.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta