Mam niedowagę - co robić? [Porada eksperta]

2013-01-28 20:39

Jak uzyskać prawidłową wagę, co jeść?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam! Sposobów jest kilka. Jeżeli już wcześniej próbowałaś różnych metod, to warto zgłosić się z tym problemem do specjalisty, który zleci wykonanie odpowiednich badań, również hormonalnych. Istnieją takie organizmy, których metabolizm jest genetycznie bardzo szybki i spala szybko kalorie. Tu przytycie "graniczy z cudem".

Ja stosuję dla moich pacjentów Nutradrinki, które można kupić w aptece. Są to wysokokaloryczne odżywki, lepsze niż słodycze i tłuste potrawy pod względem wartości odżywczej. Obok 3 głównych posiłków i 2 małych przekąsek, dodaje 2 lub 3 takie odżywki. To ile jest odżywek zależy od tego, ile kalorii w ciągu dnia spożywa dana osoba oraz jak wygląda jej aktywność fizyczna.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta