Mimo diety waga nie spada - dlaczego? [Porada eksperta]

2015-02-02 17:04

Od 2 tygodni jestem na diecie, a waga nie zmalała. Tę samą dietę (identyczną) stosowałem w ubiegłym roku (w marcu) i rezultat był imponujący, w ciągu pierwszych 2 tygodni schudłem 5 kg, a przez miesiąc - 8,5 kg. Co może być przyczyną braku spadku wagi?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Dwa tygodnie to bardzo krótki okres. Proszę dać sobie miesiąc. Organizm przyzwyczaja się do procesu odchudzania (którego nie lubi) i bardzo często przy kolejnym odchudzaniu cały proces zachodzi wolniej. Redukcja wagi w miesiąc o 8,5kg to bardzo dużo. Zastanawiam się jak długo pan to utrzymał? Rozumiem, że doszło do efektu jo-jo, jeżeli powtarza pan kurację? Myślę, że jednoznacznej odpowiedzi nie potrafię udzielić. Proponuję zdecydowanie zwiększyć aktywność fizyczną. Dzięki niej przyspieszy pan metabolizm i efekt będzie szybszy!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta