Nadwaga w wieku 18 lat u dziewczyny [Porada eksperta]

2014-10-01 16:13

Mam pewien problem. Mam 18 lat, 155 cm wzrostu i ważę 70 kg. Mam duże kompleksy na punkcie swojego ciała. Największy problem mam z 'boczkami' i brzuchem. Nogi mam bardzo umięśnione od grania w piłkę. Czy jest jakaś dieta dla mnie? Może ćw. odchudzające? Nie wiem jak szukać. Mieszkam z rodzicami i 4 rodzeństwa, więc nie bardzo mogę sobie pozwolić na osobne posiłki.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Wnioskuję, że dużo grasz w piłkę. To ogromny plus. Tutaj aktywność fizyczna będzie podstawą. Zaleca się minimum 5 razy w tygodniu trening. Warto porozmawiać z rodziną czy nie zechciałaby zmienić dla ciebie swoich nawyków i wprowadzić kilka zdrowych zasad żywieniowych. Ty, spożywaj 4-5 małych posiłków. Staraj się przekonać osobę, która gotuje, aby posiłki nie były smażone lub smażone w niewielkiej ilości tłuszczu. Wybierajcie chude mięso, czyli indyk, kurczak, cielęcina, wołowina lub białe ryby. Dokładaj tylko warzywa, jeżeli porcja będzie dla ciebie za mała. Staraj się robić wszystko, aby ostatni posiłek spożywać do godz. 18.30. Unikaj jedzenia pieczywa i makaronu na noc.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta