Nie chudnę mimo diety i intensywnych ćwiczeń - co robić? [Porada eksperta]

2014-06-06 18:15

Mam 35 lat, 188 cm i 103 kg. Od 3 tygodni stosuję dietę białkową: twarożki, pomidory, groszek, kukurydza, jaja jogurt naturalny, pierś z kurczaka i woda, dużo wody. Zero słodyczy, zero alkoholu. Co drugi dzień chodzę na basen - intensywne pływanie około 500 - 700 m lub bieganie około 1000m. Ważyłem 106 kg. Schudłem 3 kg i koniec - waga stoi! Co jest nie tak?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Chudniesz. W ciągu 3 tygodni spaliłeś 3kg. Daj swojemu organizmowi czas. Rozumiem, że chciałbyś szybciej. Może być tak, że przyrosły Ci nieznacznie mięśnie i nie widzisz redukcji tłuszczu. Wszystko robisz bardzo dobrze. Nie waż się codziennie. Dokonaj pomiaru obwodu pasa i masy ciała rano (jutro), a potem za 15 dni. Idąc Twoim planem, zaufaj mi, że zaobserwujesz redukcję.

Jest tylko jedno "ale". Diety białkowej nie mogą stosować osoby z dną moczanową i chorymi nerkami. To co może Ci pomóc w redukcji masy ciała to 2 podstawowe zasady.

Po pierwsze jedz regularne posiłki co 3 godziny. Wstajesz (raz o 7.00, raz o 11 - nieważne) i jesz posiłek. Ostatni spożywaj na 3 godziny przed snem. Pomiędzy możesz pić tylko wodę! Żadnego podjadania. Dodatkowa informacja: trenuj z pustym żołądkiem i zawsze po treningu spożywaj posiłek.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta