Odchudzanie 12-latki. Skuteczna dieta dla nastolatki [Porada eksperta]

2014-08-22 17:49

Nazywam się Karolina i mam 12 lat jestem osobą grubszą ważę niecałe 63 kg. Nie jestem najgrubsza w klasie ale są dziewczyny które ważą mniej. Mam nadzieje że pani mi poradzi co trzeba zrobić. Jem 7 posiłków w ciągu dnia prawie zawsze o tej samej godzinie. Staram się dużo ćwiczyć. Nawet zapisałam się w szkole na dodatkowe zajęcia sportowe. Ale waga nie spada, tylko stoi w miejscu, w wakacje ćwiczę w domu, ale tak samo nie ma efektu. Mam nadzieje że doradzi mi pani jakąś dobrą dietę. Z góry dziękuję.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Karolina! Dobra dieta odchudzająca to taka, która nie zawiera słodyczy i słodkich napojów. Nigdy. Chcesz mieć efekt, musisz trzymać się zasad. 7 posiłków to zdecydowanie za dużo. Pierwszy posiłek spożywaj od razu jak wstaniesz. Od tego posiłku wyznacz sobie kolejne 4 posiłki, spożywane co 3 godziny. Staraj się stosować zasadę, że im późniejszy posiłek, tym mniej na talerzu. Piszesz, ze starasz się dużo ćwiczyć. Nie wiem co dla Ciebie oznacza - "staram się". Ćwicz codziennie. Dasz radę! Jak poczujesz brak siły podczas ćwiczeń, to sygnał z Twojego organizmu, że spalasz tłuszcz. Nie poddawaj się! Zapamiętaj, że Twoim najlepszym sprzymierzeńcem podczas odchudzania jest woda i warzywa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta