Odchudzanie 13 latki [Porada eksperta]

2013-04-07 20:46

Dzień dobry, mam 13 lat i 165 cm, ważę 85 kg. Chciałabym ważyć 55-60 kg. Czy może mi pani podać dobrą dietę i ćwiczenia?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Dominiko, Nie mogę podać Ci diety, ponieważ nic o tobie nie wiem. Jakie są twoje preferencje żywieniowe, czyli co najbardziej ci smakuje? Czego wolałabyś unikać? Czy jesteś na coś uczulona? Jak wygląda twój dzień? O której chodzisz spać? Ile razy w tygodniu możesz poświęcić czas na odchudzanie? Te wszystkie i wiele innych informacji jest mi potrzebnych do ułożenia diety. Dieta to bardzo poważna sprawa i źle dobrana może zaszkodzić. Wypełnij formularz na stronie: www.corpusdelecti.pl, który znajduje się pod zakładką: odchudzanie przez Internet. Wyślij go. On trafi do mnie. To zdecydowanie ułatwi mi pracę. Dzisiaj jednak możesz już zacząć się odchudzać, poprzez zaobserwowanie sytuacji, w których spożywasz słodycze. Może są to sytuacje, kiedy Ci się nudzi, albo jesteś smutna. Czy możesz te słodycze czymś zastąpić? Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta