Odchudzanie 15-latki [Porada eksperta]

2013-06-04 15:04

Mam 15 lat i 174 cm, ważę 60 kg i strasznie się z tym czuję, nie mogę już na siebie patrzeć. Zaczynam chodzić treningi siatkówki, które odbywają się 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Co mam zrobić, aby schudnąć przynajmniej 5kg, jaką dietę polecacie?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Patrycja! Rozumiem, że wiesz o tym, że Twoja masa ciała jest idealna do tego wzrostu. Jesteś wyższa niż większość dziewczyn w Twoim wieku, więc i masa jest wyższa, ale adekwatna do tego właśnie wzrostu. Szkoda, że tak surowo na siebie patrzysz. Do schudnięcia 5kg, potrzebujesz ok 1,5 miesiąca. Nie jestem zwolennikiem ścisłych diet, ale jeśli prosisz mnie o radę, to poleciłabym Ci dietę Soutch Beach, ale nie dłużej niż na 1,5 miesiąca. Pierwszą fazę tej diety musisz skrócić do 7 dni (zalecane jest 14 dni), ponieważ Twoim mięśniom szybko wyczerpią się rezerwy glikogenu i na treningach będziesz osłabiona.

http://www.poradnikzdrowie.pl/odchudzanie/diety/dieta-south-beach-trzy-stopnie-do-szczuplej-sylwetki_36678.html

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta