Odchudzanie chłopaka w wieku 17 lat [Porada eksperta]

2014-08-22 17:54

Ważę 85 kg przy 182 cm wzrostu. Chciałbym zrzucić kilka kg, ponieważ nie czuję się komfortowo. Próbowałem odchudzać się kilka razy, ale waga nawet trochę się nie ruszyła. Czy mógłbym prosić o kilka porad na temat odchudzania?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Kamil! Na rynku jest szał jeśli chodzi o diety i metody odchudzania, że aż ciężko wybrać coś dla siebie. Jednak idea wszystkich diet jest podobna. Mniej jedzenia i więcej ruchu. Im więcej rad i wskazówek Ci podam, tym bardziej Twoje odchudzanie będzie (na dłuższą metę) nieskuteczne. Zalecenia żywieniowe są różne, dla rożnych osób. Tym z mniejszą odpornością zwiększa się produkty bogate w witaminy i bakterie probiotwórcze, innym zaleca się więcej białka, jak dużo ćwiczą i chcą redukować. Chciałabym, żebyś zapoznał się z dietą śródziemnomorską. Jest to najzdrowsza dieta, która jest idealna dla osób w Twoim wieku, które chcą redukować tłuszcz.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta