Odchudzanie pośladków - dieta dla 14-latki [Porada eksperta]

2014-02-11 15:40

Piszę do pani, ponieważ mam problem ze schudnięciem. Na brzuchu pojawiły się widoczne wałeczki tłuszczowe, które bardzo mi przeszkadzają. Chciałabym się ich pozbyć, a przy okazji schudnąć z pośladków. Bardzo proszę o pani pomoc. Co mam zrobić i jaką dietę powinnam stosować, aby zdobyć swój efekt? Mam 14 lat.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Na pośladki i brzuszek najlepiej jest zastosować odpowiednie ćwiczenia.

Proponuję Ci, abyś codziennie maszerowała ok. 50 minut. Nie rezygnuj też z zajęć wychowania fizycznego. Staraj się uczestniczyć we wszystkich zajęciach fizycznych. Im bardziej aktywna będziesz, tym szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów.Warto po marszu wykonać serię brzuszków. Poproś wuefistę, aby pokazał Ci jakie brzuszki najlepiej wykonywać.

Co do odżywiania, proponuję Ci wykluczyć wszystkie produkty ze sklepiku szkolnego. Przynoś do szkoły świeże kanapki z ciemnego pieczywa, warzywa i owoce. Ogranicz słodycze do minimum i pij jak najwięcej wody mineralnej (min. 1,5l).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta