Zelixa [Porada eksperta]

2009-01-15 13:34

Od niedawna biorę zelixę (teraz 15). Chce utrzymać stałą wagę, ale nie mogę. Szybko chudnę i tyję (chociaż bardzo mało jem). Mam 22 lata, 160 cm i ważę 53,8 a ważyłam 51,6 w tamtym tygodniu. Jak mam utrzymać stałą wagę?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam!
Po pierwsze preparat, który Pani stosuje absolutnie nie jest przeznaczony dla Pani i może przynieść więcej szkody. Jest on przeznaczony dla pacjentów z co najmniej nadwagą. Aby utrzymać stałą masę ciała należy spożywać posiłki co 3 godziny, małe objętościowo. Pierwszy posiłek zjeść po obudzeniu, a ostatni na 3 godziny przed snem. Pomiędzy posiłkami proponuję pić wodę niegazowaną. Posiłki powinny był małe objętościowo. Im bardziej będzie Pani chudła, tym bardziej będzie Pani narażona na groźne niedobory żywieniowe i ciężej będzie Pani utrzymać tak niską masę ciała. Może zamiast rygorystycznej diety zwiększyć aktywność fizyczną?

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta