Odstający brzuch i piersi u chłopca - 14 lat [Porada eksperta]

2013-04-02 10:44

Witam. Nazywam się Kuba, mam 14 lat, 168-170 cm, waga 65 kg. Niby moja waga jest w normie, lecz mam lekko wypukły brzuch i piersi. Co mogę zrobić, aby to to zgubić i mieć płaski brzuch i piersi? Może powinienem stosować jakąś dietę - czy rozpisałaby mi pani jakiś jadłospis, który można łatwo zrobić w domu? Lub może coś poradzić, abym to zgubił.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Kuba! Rozumiem, że krągłości, które masz, mogą ci przeszkadzać. Nagromadzony tłuszcz w tych partiach ciała może wskazywać na zaburzenia hormonalne. Warto porozmawiać o tym z opiekunem i wybrać się do pediatry. Nie ma diety na daną partię ciała. Twoja masa ciała faktycznie nie jest zła. Proponuję ci ćwiczyć każdego dnia. Poszukaj w internecie odpowiednich ćwiczeń na te partie ciała. Powodzenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta