Brak motywacji [Porada eksperta]

2013-04-03 15:28

Mam 15 lat i nadwagę. Przy 183 cm ważę 79 kg. wstydzę się pokazywać na plaży. Cały czas chcę się odchudzać, ale nie mam motywacji. Co mam robić, żeby schudnąć?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Oksana, dopóki nie będziesz miała motywacji, nic nie zrobisz ze swoim ciałem. Wakacje mijają, a Twoje kompleksy powodują, że nie możesz korzystać z uroków lata. Rozumiem, że wstyd jest takim uczuciem, które może bardzo męczyć. Ale Ci wszyscy ludzie na plaży, nie przyszli tam po to, żeby Ciebie oglądać. Przyjechali ze swoimi rodzinami na odpoczynek, a nie obserwację Oksany. Bardzo pomoże Ci myślenie o sobie pozytywnie. Na pewno jest w Tobie coś, co Ci się podoba. Będąc na plaży, myśl sobie, że Ci co patrzą, zwracają na mnie uwagę, bo się uśmiecham, bo mam ładne okulary, czy fajną chustę. Sama programujesz się myśląc o sobie negatywnie, że tak ludzie patrzą. Przyrzekam, ludzie nie pamiętają po kilku sekundach na kogo patrzyli. Jeżeli będziesz gotowa na odchudzanie - daj znać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta