Przytyłam po zakończeniu karmienia piersią [Porada eksperta]

2013-10-21 23:32

Dokładnie rok temu urodziłam zdrową córeczkę, z której jestem bardzo dumna. Niestety, mam poważny problem. Gdy karmiłam piersią szybko schudłam, ale gdy już przestałam karmić, bardzo szybko przytyłam, bo nie mogłam opamiętać się i zrezygnować z czekolady, którą uwielbiam. Nie wiem, jakie dobrać ćwiczenia. Mam masywne uda, które rozbudowałam właśnie przez siłownię. Bardzo proszę o rady.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Gratuluję wspaniałej córeczki. Karmienie jest super, bo wyciąga z nas trochę tłuszczyku. Rozumiem, że pojawiła się czekolada i jakoś wszystko poszło nie w tę stronę co trzeba, ale zrobimy wszystko, żeby to naprawić. Trzeba się jakoś umówić z czekoladą, kiedy chce się z nią Pani widzieć, a kiedy nie. Warto ustalić plan kontaktów z nią na najbliższy miesiąc.

Są 4 zasady, które warto wprowadzić. A są to zasady, dzięki którym odzyska Pani dawną sylwetkę.

1. Spożywaj 4-5 posiłków co 2,5-3 godziny.

2 Każdy posiłek ma mieścić się na talerzu deserowy.

3. Pij 2 litry wody niegazowanej dziennie.

4. Wyklucz potrawy z tłuszczem zwierzęcym (powyżej 3g na 100g produktu).

Ostatnie to nie zasada, ale wskazówka. Spędzaj aktywnie czas z córeczką.Powodzenia!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta