Regularne posiłki - jak zaplanować? [Porada eksperta]

2014-10-01 16:16

Mam 17 lat, chodzę do szkoły i chciałabym zacząć jeść regularnie, ale problem w tym, że nie mam jak. Śniadanie mogłabym zjeść o godzinie 7, II śniadanie o 10.30, ale co potem? Nie mam możliwości, żeby zjeść coś, ponieważ w domu jestem o 15 lub o 16.30 i nie mam jak zjeść, dopiero jak będę w domu to mam obiad. Jak mam rozplanować posiłki? Czy codziennie muszę jeść tak samo, jak poprzedniego dnia? Jak rozłożyć jedzenie posiłków?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

O 7.00 jesz śniadanie, o 10.30 drugi posiłek ok. 13.00 (+/-30 minut) jesz lunch, a potem ok. 15.00 lub 16.30 jesz obiad. Zostaje kolacja ok. 18.30. Nie musisz zawsze jeść dokładnie o tej samej porze. Ważne, abyś zawsze jadła śniadanie od razu jak się obudzisz (w weekend możesz spokojnie pospać dłużej), a potem w ciągu dnia co ok. 3 godziny. Staraj się ostatni posiłek jeść do godziny 19.00.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta