Tabletki odchudzające Metformax nie działają [Porada eksperta]

2013-10-29 15:29

Mam 36 lat i wiele razy próbowałam schudnąć. Raz mi się udało i sześc lat temu schudłam 25 kg. Niestety kilogramy wróciły i dziś ważę 100 kg. Dostałam Metformax i rok temu schudłam 10 kg, do teraz wróciło 5 kg. Nadal jem Metformax i nic. Proszę o radę, co dalej?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Sam lek nie jest receptą na redukcję masy ciała. Jego działanie jest bardzo dobre, ale niezbędne jest przestrzeganie diety i regularnego wysiłku fizycznego. Nie wiem jak wygląda Pani sposób żywienia oraz ile treningów w ciągu tygodnia Pani wykonuje, więc ciężko jest mi udzielić Pani indywidualnej porady.

Proponuję najpierw ustalić ile kg ma Pani do zrzucenia. Najprostsza metoda u kobiet to od wzrostu w cm odjąć 102 i wyjdzie całkiem dobra masa ciała.

Innym wyznacznikiem może być wskaźnik BMI, który ocenia jaki jest stosunek Pani masy ciała do wzrostu. Na naszej stronie www.poradnikzdrowie.pl, może Pani skorzystać z kalkulatora, który to wyliczy za Panią. Jeżeli ma Pani do zrzucenia np. 30 kg, to proszę podzielić tę wartość na 3.

Będą to 3 etapy Pani odchudzania. Na każdy z nich proszę dać sobie 6 miesięcy (nie krócej). Najlepszą dietą dla Pani będzie dieta w leczeniu cukrzycy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta