Tyję odkąd rzuciłam palenie [Porada eksperta]

2013-12-18 13:47

Po 40 latach palenia rzuciłam nałóg z dnia na dzień. Nie palę już trzy miesiące z czego jestem dumna. Przeraża mnie jednak fakt, że mimo iż nie jem więcej, niż jadłam, to moja waga powoli, ale jednak idzie w górę. W ogóle mam wrażenie jakbym stała się "napompowanym balonem". Podobno ten sam efekt odczuwają osoby leczące się sterydami. Obawiam się, że jak to potrwa dłużej, to mogę wrócić do palenia. Przerabiałam to już 4 lata temu - kiedy po 5-ciu miesiącach zaczęłam znowu palić wszystko wróciło do normy. Teraz nie chciałabym tego robić. Stąd moje pytanie - czy można coś z tym zrobić?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Pani Iwono! Przede wszystkim gratuluję, że tak długo Pani nie pali. Niestety przyrost masy ciała często pojawia się przy rzucaniu palenia. Może Pani zwiększyć aktywność fizyczną do 5 razy w tygodniu po 60 minut i zmniejszyć objętość porcji, albo poprawić jakość spożywanych produktów. Poprawa jakości polega na przewadze produktów naturalnych, warzyw, owoców, produktów gotowanych, duszonych.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta