Wysoki poziom cukru a utrata pamięci [Porada eksperta]

2014-10-23 16:47

Problem dotyczy mojej teściowej. Dwa tygodnie temu dzwoniąc do niej zauważyłam, że powtarza się w rozmowie i pyta ciągle o to samo. Na wieczór tego samego dnia karetka wzięła ją do szpitala. Na izbie podłączyli jej kroplówki i zmierzyli cukier. Wynosił 473. Zaczęli jej podawać insulinę: 10 jednostek rano i 20 wieczorem. Od 4 dni jest w domu i dalej się powtarza, jakby miała sklerozę. Nie pamięta początkowych 5 dni w szpitalu i nie wie jak się tam znalazła. Zrobili jej prześwietlenie głowy i wykluczyli guza. Co jej się stało z tą głową? Czy to cukier zrobił jej takie spustoszenie? Czy to jest odwracalne? Gdzie ją dalej leczyć? U diabetologa czy u psychiatry?Proszę o odpowiedz, bo problem cukrzycowy jest mi kompletnie nieznany.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Tak wysoki skok cukru mógł spowodować objaw utraty pamięci. Pani teściowa powinna udać się do diabetologa, który dostosuje odpowiednie leczenie. Jeżeli przy uregulowaniu poziomu cukru, zaburzenia pamięci będą się utrzymać, należy udać się do psychiatry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta