Wzrost wagi podczas odchudzania - jakie mogą być przyczyny? [Porada eksperta]

2014-08-08 14:37

Mój problem polega na tym, że od ok 4 miesięcy się odchudzam. Jak na razie wszystko szło idealnie, waga stopniowo spadała, ale od ok. tygodnia powoli zaczyna wzrastać. Ważę w tym momencie 55 kg przy wzroście 169 cm, mam 27 lat. Martwi mnie sam fakt wzrostu wagi, jeśli miałaby się ona utrzymywać byłoby w porządku, jednak jeśli waga ma wzrastać to bardzo mnie to martwi. Nie zmieniłam nawyków żywieniowych, ćwiczę tak samo intensywnie lub nawet bardziej intensywnie i już sama nie wiem co jest nie tak... Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Masa ciała może się wahać o ok. 3 kg w każdą stronę. Jeżeli nic Pani nie zmieniła, jest duże prawdopodobieństwo, iż zatrzymała się woda w Pani organizmie (to mija) lub przyrosła masa mięśniowa.

Uwzględniając wskaźnik Pani masy ciała, Pani masa w porównaniu do wzrostu jest idealna. Redukowanie dodatkowych kilogramów, spowoduje utratę mięśni i spowolnienie metabolizmu. Efektem może być osłabienie, zaburzenia w odżywianiu lub stopniowe tycie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta