Zbyt duża waga rok po ciąży. Jak zrzucić zbędne kilogramy? [Porada eksperta]

2013-09-08 9:53

Piszę z prośbą i o pomoc - mam na imię Ania, mam 24 lata i ważę 90 kg. Rok temu zostałam mamą i niestety nie mam zbyt dużo czasu dla siebie, chciałabym schudnąć, ale nie mam pojęcia, jak za to się zabrać. Niestety nie mam czasu na to, aby iść na siłownię poćwiczyć. Mogłabym prosić o jakąś radę?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Aniu, straszne mało o sobie napisałaś! Nie wiem jaki jest stopień Twojej nadwagi, bo nie podałaś wzrostu. Założę, że duży. A dlaczego brak czasu na aktywność fizyczną? Nie ma cudów. Samą dietą nie zdziałasz. Wiem, że jest ciężko z rocznym dzieckiem, na które cały czas trzeba patrzeć.

Jeżeli dodatkowo pracujesz i wracasz wieczorem do domu, to jest jeszcze gorzej. Jeżeli zbierzesz siłę i uwierzysz, że jesteś w stanie ćwiczyć i zmniejszyć wielkość porcji oraz wykluczyć z jadłospisu tłuszcze zwierzęce i słodycze, schudniesz.

Napisz proszę do mnie jeszcze raz, podając dodatkowe informacje. Jaki jest Twój wzrost, obwód pasa, ile ważyłaś przed ciążą, jak wygląda Twój dzień, czyli o której wstajesz, kiedy jesz, co jesz, czy chodzisz do pracy, czy dziecko śpi w ciągu dnia, jakie są Twoje obowiązki w domu, o której chodzisz spać i czy karmisz dziecko piersią.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta