Zdrowa dieta a zmiana godzin posiłków [Porada eksperta]

2015-02-27 10:16

Jak zmienić swoje posiłki w ciągu dnia, będąc na diecie, jedząc 5 posiłków o stałych godzinach, ale bywają takie dni kiedy np. wychodzi się do kina lub gdzie indziej spędza wieczór i zjedzenie kolacji o stałej porze jest niemożliwe. Czy zrezygnować z podwieczorka i kolację zjeść przed wyjściem z domu?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Jeżeli wychodzi pani do kina lub w inne miejsce sporadycznie, to proponuję sprawdzić, co będzie dla pani najwygodniejsze. Życie to nie dieta, a jedynie uzupełnienie. Organizm nie jest "konkretnym równaniem matematycznym", gdzie 2+2 = 4. Bardzo często bywa "5". Jeżeli wyjścia zdarzają się częściej, warto zabrać ze sobą posiłek lub zjeść na mieście sałatkę, rybę czy sok warzywny. Odradzałabym kupować popcorn czy nachosy w kinie, ponieważ może to w perspektywie zepsuć dotychczasowy efekt, który pani osiągnęła.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta