źle się czuję w swoim ciele [Porada eksperta]

2013-04-07 22:15

Cześć jestem Kasia mam 13 lat i ważę 64 kg. Podpowiedzcie mi jaka dieta jest dla mnie najlepsza. Proszę, bo się źle czuję w swoim ciele.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Kasia! Szkoda, że źle się czujesz we własnym ciele. Na pewno musi to być przykre. Zanim schudniesz, minie trochę czasu, więc stosunek do twojego ciała nie zmieni się z dnia na dzień. I to niestety jest bardzo niedobre. Kiedy źle czujemy się ze sobą, wszystkie diety idą o wiele gorzej. Ty nie jesteś tylko swoimi kilogramami. Na pewno jest w Tobie wiele rzeczy, które lubisz i których nigdy byś nie zmieniła. Inni nie patrzą tylko na Twoje kilogramy, ale również na inne Twoje cechy. Pamiętaj o tym. To bardzo ważne. Najlepsza dieta dla Ciebie to taka, w której nie ma żadnych produktów kupowanych w sklepiku szkolnym. Wszystkie słodycze, napoje słodkie, cukier w herbacie odpadają. Dzień zaczynaj od ciepłego posiłku, np. płatki na mleku i owoc lub jajecznica bez tłuszczu z kromką ciemnego chleba i pomidorami. Do szkoły zabieraj kanapkę i owoc. Jeżeli jesteś długo w szkole, zrób sama lub poproś opiekuna o przygotowanie do szkoły dodatkowego jedzenia bez cukru i z małą ilością tłuszczu zwierzęcego. Po powrocie do domu zjedź mały obiad z chudym mięsem lub rybą (ale niesmażone) z dużą porcją warzyw. Na podwieczorek możesz zjeść mały owoc, a na kolację szklankę chudego mleka i kanapkę z ciemnego pieczywa. Kilka razy wy tygodniu, możesz zjeść garść migdałów lub innych orzechów. Aby odchudzanie przyniosło dobre efekty, 3-5 razy w tygodniu maszeruj przez 60 minut bez zatrzymywania. I oczywiście bądź obecna na wszystkich zajęciach w-f w szkole.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta