Dlaczego 63-latka nie chudnie na diecie? [Porada eksperta]

2015-02-10 10:49

Od 2 tygodni jestem na diecie przepisanej przez dietetyka. Z mojego opisu: masa ciała początkowa - 64,3 kg, masa mięśniowa - 38,8 kg, zawartość tkanki tłuszczowej - 36,4%, metabolizm spoczynkowy - 1 373 kcal, nawodnienie organizmu - 46%,masa kostna - 2,6 kg. Mam 63 lata i ważę 64 kg. Dietetyk przepisała mi dietę na ok. 1 250 kcal. Na śniadanie kasza jaglana z owocami, rodzynkami, a następnie do niesłodzonej kawy 3-5 orzechów, na obiad mięso i warzywa, podwieczorek - sok warzywny i kolacja - sałatki z oliwą lub jogurtem. Pani dietetyk wyjechała na miesiąc za granicę, nie mam więc z kim skonsultować chyba jednak błędu, bo nic nie schudłam, nawet 1 dkg. A jeszcze do tego piję dużo wody z cytryną. Dlaczego nie chudnę?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Abym mogła udzielić informacji, potrzebuję wiedzieć, ile razy w tygodniu pani ćwiczy i czy nie choruje pani na tarczycę i/lub insulinooporność.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta