Dlaczego odchudzanie nie przynosi efektów? [Porada eksperta]

2014-09-25 16:21

Mam 20 lat, 168 cm wzrostu i ważę 110 kg, więc mam jakieś 45 kg nadwagi. Zapisałam się na siłownię, na którą chodzę 3-4 razy w tygodniu i ćwiczę godzinę, głównie na bieżni i orbitreku, do tego jakieś 15 min ćwiczeń na nogi i ręce. Zaczęłam zdrowo się odżywiać tzn. nie jem słodyczy, jem sałatki, zero makaronów, mięso przygotowuje z dodatkiem odrobiny oleju, piję dużo wody. Mimo to po tygodniu zmian nawyków moja waga nie zmieniła się nawet o 1 kg. Zawsze, gdy stosowałam różne diety, to po tygodniu było nawet 4 kg mniej. Chciałabym się dowiedzieć, czy waga w miejscu jest normalna, czy po prostu robię coś źle?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Tydzień czasu to trochę mało czasu, żeby obserwować prawdziwe zmiany. W ciągu tygodnia odchudzania tracimy niewiele tłuszczu. Na Twoją masę ciała, może wpłynąć również dzień cyklu, w którym jesteś. Daj sobie jeszcze trochę czasu. Zmiana nawyków żywieniowych wymaga czasu. Nie zniechęcaj się na początku. Super, że ćwiczysz! Tak trzymać. Proponuję Ci zważyć się za 3 tygodnie. Trzymam kciuki! To co robisz jest ok.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta