Grafik odchudzający dla 13-latki [Porada eksperta]

2013-08-06 19:18

Mam 13 lat, 165 cm wzrostu i ważę 56 kilogramów. Uwielbiam jeść słodycze, nie ma dnia, w którym bym ich nie jadła. W moim grafiku nie brakuje sportu, uwielbiam biegać, jeździć na rowerze, na rolkach, kocham tańczyć. Niestety pomimo tego, że uprawiam sport, cały czas tyję i coraz bardziej nienawidzę swojego ciała. Wstydzę się wyjść na plażę, lub na basen w bikini. Moim największym problemem są uda i brzuch. Nienawidzę patrzeć w lustro, chciałabym być szczupła jak Martina Stoessel. Mam wiele kompleksów i bardzo różnię się od swoich rówieśniczek. Chciałabym ułożyć swój tygodniowy grafik żywieniowy, który pomógłby mi pozbyć się zbędnych kilogramów. Błaga, pomoże mi pani, bo ja już nie daję rady? Wstydzę się sama siebie.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Aśka, nawet nie wiesz jak wiele dziewczyn w Twoim wieku ma dokładnie taki sam problem. To co jest najgorsze w tym wszystkich, to to, że przestajesz się lubić. Jak chcesz pomóc komuś, kogo nie lubisz? Twoja masa ciała do wzrostu jest dobra i nie czułabym się w porządku wobec siebie, gdybym "pozwoliła" Ci na dalsze odchudzanie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta