Nie mam nadwagi, ale chcę schudnąć [Porada eksperta]

2013-04-04 20:44

Dzień dobry. Chciałabym schudnąć około 3 kg. Mam 14 lat, wzrost 159 i waga 55. Wiem że moja waga jest dobra, ale chciałabym jednak stracić te 3 kg. Nie wiem, jak mogę to zrobić, gdyż jem zdrowo, zamiast słodyczy jem suszone owoce, jem śniadanie. Nie jem przekąsek. Kolacje jem o 16 lub 17. Codziennie ćwiczę na wf i chodzę trzy razy dziennie na długie spacery, gdyż mam psa. W tygodniu chodzę 2 razy na basen. Proszę o odpowiedź.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Kiedy masa ciała jest odpowiednio do wzrostu, to organizm może bronić się przed utratą wagi. Jest pewna ilość tłuszczu w ciele nie do zrzucenia, a spalanie jej powoduje osłabienie i różne zaburzenia. To, z czego byś teraz chudła, to własne białko, czyli mięśnie i wewnętrzne narządy, a to pierwszy krok do zaburzeń odżywiania. One nie są fajne. Jest zimno, rośnie meszek na plecach, nie można się skoncentrować, a świat zaczyna przysłaniać kiepski nastrój. Niestety nie mogę Ci pomóc, ponieważ wierzę w to, że jesteś wspaniałą, szczupłą i śliczną dziewczyną. Życzę Ci dużo wiary w siebie i swoje piękno.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta