Odchudzanie z muzyką [Porada eksperta]

2013-03-11 20:00

Mam 14 lat i problem z nadwagą. Przy wzroście 165 cm ważę około 65 kg. To za dużo. Bardzo chciałabym schudnąć do wakacji jakieś 10-15 kg. Na co dzień jem nieregularnie i niezbyt zdrowo. Lubię słodycze. Prowadzę raczej siedzący tryb życia. Moja aktywność fizyczna to tylko szkolny wf i wycieczki w góry. Mieszkam raczej w małej miejscowości, więc nie mam takich możliwości na uprawianie różnych sportów, jak w mieście. Interesuje mnie muzyka, więc proszę o jakieś ćwiczenia do muzyki. I o dobrą dietę.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj droga nastolatko, Prosisz o dobrą dietę. Proszę bardzo: jedź regularnie, co 3 godziny i wyklucz słodycze oraz smażone potrawy. To nie żart z mojej strony, ale dobra dieta na prawdę ma właściwie tylko te 2 zalecenia. Spełnienie ich przynosi dobre efekty. Pytanie tylko: jak to zrobić, kiedy jest się głodnym lub kiedy ma się ochotę na coś niezdrowego? Warto nie wykluczać wszystkiego naraz. Jeżeli produktów niezdrowych jest wiele, w pierwszym tygodniu wyklucz jeden z nich. Stopniowo eliminuj to, co niezdrowe. Im wolniej będziesz chudła, tym lepiej dla Ciebie. Organizm nie znosi szybkiego odchudzania i u 95% osób, które tak robią, masa ciała znowu wraca i dochodzi do tzw. efektu jo-jo. Super, że mieszkasz blisko gór. Wielkie miasto wcale nie jest potrzebne, żeby uprawiać sport. Bardzo zazdroszczę Ci gór i tego jak wspaniale możesz z nich korzystać i spalać tłuszcz. Codzienny spacer ok 50 minut i będziesz coraz bliżej szczupłej sylwetki. Wystarczy ulubiona muzyka w słuchawkach i jesteś gotowa na walkę ze swoją nadwagą. Jeżeli odchudzanie nie będzie Ci wychodziło, nie zaczynaj wracać do wszystkich złych potraw i nieregularnego trybu życia. Każdy kolejny olejny dzień to następny, w którym znowu możesz zacząć realizować swój plan. Powodzenia!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta