Zawroty głowy - czy to objaw niedoboru białka? [Porada eksperta]

2014-09-30 15:38

Przez 2 miesiące ostro jeździłam na rowerze, odżywiałam się, ale jadłam więcej słodkości niż pokarmów pełnowartościowych. Później jakiś tydzień nie jeździłam, aż w końcu wsiadłam na rower. Po 2 km czułam zmęczenie, odstawiłam rower, dopadły mnie nagłe zawroty w głowie, ból nóg, mięśni, problemy z koncentracja. Kolejnego dnia mój organizm domagał się jedzenia co chwilę, bez niego po paru metrach czułam zawroty w głowie, słabość. Udałam się do lekarza, stwierdził zapalenie dróg moczowych i biorę antybiotyk, ale wiem, że to nie to. Minął 3 dzień od tej sytuacji, a mój organizm ciągle domaga się białka i to każdego rana. Jak wypiję mleko, jakieś produkty mięsne, jogurty czuje się lepiej, zaczynam normalnie funkcjonować. Zażywam multiwitaminy od tego czasu. Czy to możne być niedobór białka w organizmie? Czy jak go uzupełnię zawroty głowy, które już są mniejsze miną? Czekam na wyniki TSH. Bóle nóg minęły, kołatanie w sercu też, waga pokazuje tyle ile przed daną sytuacją... włączyłam do diety mleko, sery, jogurty, mięso, ale boję się bardzo o swój stan zdrowia.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Ania! Jeździłaś, jak piszesz "ostro" na rowerze. Przez tak długi okres, wyrobiłaś sobie świetną kondycję. Następnie zrobiłaś przerwę, więc Twoja kondycja spadła plus dodatkowo pogorszyła się przez zapalenie dróg moczowych. Po takim incydencie, po antybiotykoterapii, musisz wrócić do jeżdżenia MAŁYMI KROKAMI. Daj się organizmowi znowu przyzwyczaić. Antybiotyki, niesamowicie wyjaławiają.

Jeżeli chodzi o niedobór białka w organizmie, to nie musisz się o niego martwić. Niedobór białka to inaczej niedożywienie organizmu i jest to bardzo niebezpieczne zjawisko. Na pewno Cię to nie dotyczy! Niedobór białka mają osoby chude, anorektyczne, chore, wygłodzone. To na pewno nie Ty. Objawy, które masz, mogą wynikać z osłabienia organizmu, niedoleczenia zapalenia dróg moczowych. Poczekaj na wyniki badań.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta