Jak pozbyć się obrzęków i nadmiaru wody w organizmie? [Porada eksperta]

2016-08-11 23:50

Mam 25 lat, wzrost 162, waga 56 kg. Chciałabym schudnąć. W tamtym roku ważyłam 49 kg, mało piję i może woda zatrzymuje się w organizmie. Czy można używać dodatkowo jakichś tabletek, które zwalczą nadmiar wody. Stosuję też AquaSlim do rozpuszczenia w szklance. Co mogę zrobić, żeby schudnąć?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Zatrzymywanie wody w organizmie może być spowodowane u kobiet fazą cyklu miesiączkowego, nadmiernym spożyciem soli, niedostatecznym dostarczaniem wody do organizmu, brakiem ruchu. Żeby pozbyć się problemu, powinna Pani zmienić dietę, wykluczyć z niej produkty wysokoprzetworzone, jedzenie fast food, słodycze i słodzone napoje. Może Pani włączyć do diety produkty moczopędne: pietruszkę, melona, arbuza, seler naciowy. Powinna też Pani spróbować spożywać więcej wody w ciągu dnia, optymalna ilość to 30 ml na kilogram masy ciała. Zwiększenie aktywności fizycznej na pewno też dobrze wpłynie na obrzęki i ułatwi pozbycie się ich. Powinna Pani spróbować walczyć z obrzękami w sposób naturalny, a nie farmakologicznie. To jest rozwiązanie na krótko.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta