Odchudzanie. Pić wodę gazowaną czy niegazowaną? [Porada eksperta]

2016-08-16 19:33

Dlaczego przy odchudzaniu zalecane jest picie wody niegazowanej? Czy woda gazowana jakoś temu szkodzi? Pytam, bo piję wodę gazowaną i jakiś czas temu zacząłem się odchudzać, moja waga jest na pograniczu nadwagi i chciałem zrzucić parę kilo.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Czasem woda gazowana może powodować wzdęcia, gromadzenia gazów, zgagę czy zaburzenia jelitowe. Jeśli jednak nie obserwuje Pan u siebie powyższych objawów, to nie ma znaczenia, czy woda jest gazowana, czy niegazowana. Jeśli bardziej smakuje Panu woda gazowana, to proszę pić taką.

Spożywanie wody jest ważne, ponieważ zapewnia ona odpowiednie nawodnienie organizmu. Brak nawodnienia ma wpływ na wiele reakcji metabolicznych. Woda jest niezbędna, bo jest środowiskiem wszystkich reakcji zachodzących w organizmie. Dzięki niej też możliwe jest usuwanie końcowych produktów przemiany materii. Odpowiada także za transport składników odżywczych do wszystkich komórek ciała. Woda pozwala na usuwanie toksyn i oczyszczanie organizmu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta