Odchudzanie. Skąd wzrost wagi przy diecie i ćwiczeniach? [Porada eksperta]

2016-08-11 23:51

Dlaczego, pijąc czerwoną herbatę, jedząc regularnie i lekko i ostatni posiłek o 18, intensywnie ćwicząc każdego dnia i grając w tenisa, tyję, zamiast chudnąć? Dodam również, że wyniki badań na choroby, które mogłyby powodować wzrost wagi, mam w normie.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Zależy co rozumie Pani przez słowo „tycie”, jeśli zwiększającą się wagę ciała, to może być to spowodowane tym, że przy wysiłku zwiększa Pani masę mięśniową. Waga więc może stać w miejscu albo się zwiększać, bo kolokwialnie mówiąc, mięśnie są cięższe od tłuszczu. Nie musi jeść Pani ostatniego posiłku o 18, no chyba że chodzi Pani spać o 20. Kolację powinna Pani spożywać najpóźniej dwie godziny przed snem. Zbyt duża przerwa między kolacją a snem spowoduje, że Pani organizm przestawi się na oszczędzanie i tempo metabolizmu spadnie. Jeśli intensywnie Pani ćwiczy, powinna mieć chociaż jeden dzień w tygodniu wolny od treningu, poświęcony na regenerację mięśni i organizmu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta