Dieta dla pracującej mamy? [Porada eksperta]

2013-03-19 16:54

Jestem mamusią 9-miesięcznego Kacpra. W ciąży przytyłam 20 kg zostało mi 12 do zrzucenia. Jem mniej w 3 porcjach, staram się w miarę możliwości uprawiać sport. Jednak na wadze mi nie ubywa. Przyznaję szczerze, że uwielbiam słodycze, z tym że nie jem ich nałogowo - czasami po prostu mam ogromną potrzebę zjedzenia załóżmy tabliczki czekolady i mimo prób zastąpienia jej owocem czy czymś innym i tak po nią sięgam. Co jeść, by nie czuć tak ogromnej chęci sięgnięcia po słodycze?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Przede wszystkim regularne posiłki. Trzy posiłki to zdecydowanie za mało. Zmniejszy Pani łaknienie na słodycze, jedząc 5 małych posiłków w ciągu dnia. Bardzo ważne jest nie pomijać żadnego z nich, a szczególną uwagę zwrócić na podwieczorek. Pominięcie go z braku czasu czy po prostu z braku ochoty spowoduje znaczne obniżenie cukru we krwi i następny posiłek, jaki Pani zje, będzie zdecydowanie za duży. Organizm będzie chciał jak najszybciej wyrównać poziom cukru we krwi. Wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że sięgnie Pani po czekoladę. Kolejną sprawą jest spożywanie urozmaiconcyh posiłków, nie smażonych z dużą ilością warzyw. Proszę nie jeść owoców na noc i ich wielkość nie może przekraczać 200g. Proszę pamiętać, że słodkie napoje poza tym są bardzo kaloryczne, to dodatkowo zwiększaja nasze łaknienie na słodkie. Jedzenie nawet od czasu do czasu całej czekolady zawsze będzie powodowało odkładanie się w Pani organizmie tłuszczu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta