Odchudzanie a zakwaszenie organizmu [Porada eksperta]

2015-07-06 13:06

Od 2 miesięcy zaczęłam się odchudzać, ćwiczę 4 razy w tygodniu po 20 min, jem racjonalnie 4 posiłki dziennie, nie jadam słodyczy, ale ciągle nie mogę schudnąć, waga ani drgnęła. Kupiłam test na zakwaszenie organizmu (papierki lakmusowe mierzące PH organizmu) i przez tydzień robiłam pomiary, ciągle wychodzi  kolor pomarańczowy, który oznacza zakwaszenie. Czy przez to nie mogę schudnąć? Ciągle jestem zmęczona i osłabiona.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Radziłabym ci udać się do dietetyka, który przeprowadzi dokładną analizę twojego stylu życia, ilości i jakości spożywanych posiłków. Skomponuje twoją dietę tak, aby była pełnowartościowa i umożliwiała zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zakwaszenie moczu może być spowodowane wieloma czynnikami. Spożywanie zbyt małej ilości energii (kalorii) może uruchomić procesy metaboliczne, które pogłębiają proces zakwaszenia poprzez ciała ketonowe. Niestety, zbyt duże ograniczenia i restrykcje, mające na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, powodują spowolnienie metabolizmu i czerpanie energii z białek występujących w mięśniach. To między innymi mogło spowodować zatrzymanie się redukcji masy twojego ciała.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta