Odchudzanie z ud i brzucha [Porada eksperta]

2016-07-09 23:43

Mam 19 lat i ważę 55 kg. Bardzo chciałabym schudnąć w szczególności w udach i na brzuchu. Mam w domu rower stacjonarny i orbitrek magnetyczny. Ile razy w tygodniu i jak długo mam ćwiczyć? Czy te dwa urządzenia mogą mi pomóc? Pije też bardzo dużo zielonej herbaty, bo jest dobra dla zdrowia. Słyszałam również, że pomaga w odchudzaniu. Staram się codziennie jeść dużo owoców i warzyw.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Nie da się schudnąć z wybranej części ciała, chudniemy całościowo, w niektórych miejscach szybciej, w innych wolniej i jest to uzależnione od organizmu człowieka. Jeśli chce Pani schudnąć, to dobrze gdyby Pani spożywała 5-6 posiłków w ciągu dnia w odstępach 3-4-godzinnych.

Śniadanie korzystnie jest jeść w ciągu godziny od wstania, powinno zawierać węglowodany złożone i białko. Źródłem węglowodanów złożonych są: płatki owsiane, kasza gryczana, jęczmienna, ryż brązowy, makaron razowy, pełnoziarniste pieczywo. Natomiast pełnowartościowe białko może Pani dostarczać z chudym mięsem (kurczak, indyk, chuda wołowina i cielęcina, ryby), jajami, produktami pochodzenia mlecznego (chude twarogi, jogurty naturalne o małej zawartości tłuszczu, kefiry, maślanki). Kolację może Pani jeść najpóźniej dwie godziny przed pójściem spać i powinna składać się z białek i warzyw. W wieczornej części dnia unikamy węglowodanów prostych, jakimi są na przykład owoce, gdyż odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Powinna też pani zadbać o spożywanie odpowiedniej ilości wody, minimalnie jest to 30-35 ml na kilogram masy ciała. W procesie chudnięcia bardzo ważna jest aktywność fizyczna, więc rowerek i orbitrek na pewno pomogą. Proszę urozmaicać treningi, na wyżej podanych maszynach może Pani robić i treningi interwałowe i aerobowe. Picie zielonej herbaty jest dobre dla odchudzania, tylko jak każda herbata ma działanie odwadniające, tak że proszę pamiętać o uzupełnianiu wody.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta